O mnie

Nazywam się Piotr Rutkowski. Jestem redaktorem naczelnym polskiego portalu żywieniowego jedzdobrze.pl. Pracuję tam też jako dietetyk*.

Szlify dietetyczne, a ogólniej rzecz ujmując – żywieniowe, zdobyłem na niemal najlepszej w Polsce uczelni, zajmującej się problematyką żywienia człowieka – warszawskiej SGGW. Jednak dopiero w pracy z zespołem z portalu jedzdobrze.pl odkryłem, że istotą odżywiania jest nie tylko zapewnienie zdrowia, ale i przyjemności jedzenia. 

Jestem nomen omen zajadłym zwolennikiem tezy, że można jeść wszystko co jest żywnością. Oczywiście, w odpowiednich ilościach. W końcu wszystko jest dla ludzi. Moją misją jest sprawienie, aby każdy mógł jeść to, na co ma ochotę, bez nakazywania i zakazywania określonych pokarmów. Aby czerpał z tego możliwie najwięcej zdrowia i radości. A osiągnąć to można, wprowadzając jedynie niewielkie zmiany w swoim odżywianiu. I ja powiem Ci jakie 😎

Moją misją jest sprawienie, aby każdy mógł jeść to, na co ma ochotę, bez nakazywania i zakazywania określonych pokarmów.

Zainteresowania

Pragnę teraz opowiedzieć co nieco o swoich zainteresowaniach poza żywieniowych. Po pierwsze jestem wielbicielem sportu. Szczególnie piłki nożnej, tenisa ziemnego, skoków narciarskich i siatkówki. Lubię też kolarstwo (piękne widoki:), lekkoatletykę czy snookera. Ogólnie bardzo lubię oglądać rywalizację Polaków o medale jak i mistrzów danej dyscypliny. Uwielbiam gdy rywalizacji towarzyszą emocje. Jeśli chodzi o uprawianie sportu, to najbardziej lubię grać w tenisa i jeździć na rowerze. Gdy spotykam się z większą liczbą ludzi, uwielbiam grać w planszówki. Poza tym jestem miłośnikiem gór, a szczególnie polskich Tatr. Kocham naturę, miejsca ciche i odludne. W kuchni najbardziej lubię robić rozmaite desery i piec ciasteczka – oczywiście takie bez cukru i białej mąki:)

Na koniec wspomnę o tym, iż pragnę zostać propagatorem prozdrowotnego stylu życia. 

*Usługi dietetyczne prowadzę online, za pośrednictwem Programu DrDietman (https://www.jedzdobrze.pl/drdietman/)